mapa strony

Zadzwoń aby uzyskać więcej informacji

tel. 22 290 77 01

Jak rozpoznać internetowego przestępce.


Stworzenie profilu potencjalnego cyberprzestępcy oraz metod wykorzystywanych do fradu pinu i chipu karty kredytowej może przyczynić się do zmniejszenia ilości pieniędzy, które każdego roku zostają przywłaszczone dzięki oszustwom online. Jednak nie można liczyć, iż zagrożenie zniknie całkowicie.

Co definiuje ​​oszusta internetowego? Co można powiedzieć patrząc na jego wiek, płeć, wygląd lub listę zakupów.


Według najnowszego raportu "The United States of Fraud", stworzonego przez Sift Science, firmę tworzącą oprogramowanie do wykrywania i zapobiegania oszustwom. Zidentyfikowano czynniki mogące pomóc w identyfikacji cyberprzestępcy to wiek, adres płatnik, adres korespondencyjny i łączna wartość zakupionych towarów, które mogą zasygnalizować wystąpienie fraudu.

 


Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę fakt, iż USA jest obecnie w trakcie przejścia n akarty kredytowe typu EMV - Standard, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i pozwala wprowadzać nowe rozwiązania w sferze płatności. Dane z karty tego typu są trudniejsze do sklonowania, aby następnie móc wykorzystać ją w sklepie. Dlatego też oszuści są zmuszeni do intensyfikacji swoich działań w Internecie.

"Technologia EMV sprawia, że ​​o wiele trudniejsze jest fizyczne odtworzeniowe typu karty kredytowej", mówi Jason Tan, dyrektor generalny i współzałożyciel Sift Science. "Oni nadal patrzą jak wyłudzać środki pieniężne, i robą ich z dużym sukcesem w Internecie, ponieważ jest to bardzo lukratywny kanał do defraudacji z racji na ogromny potencjalny zasięg i względną anonimowość."

Charakterystyka defraudacji.

W tym danym studium przypadku, Sift Science przeanalizowało 1,3 mln transakcji z adresem wysyłki bądź rozliczeniowym na terenie USA od sierpnia 2014 do sierpnia 2015 roku. Transakcje, które zostały pozyskane z serwisów klienckich, z którymi współpracują (Airbnb, OpenTable i Pebble, to tylko kilka z nich). Sift Science następnie przesiewało dane osób trzecich z FullContact aby zidentyfikować ich płeć i wiek.

Niektóre z otrzymanych wyników były zaskakujące a nawet dziwaczne. Na przykład, raport wykazał, że użytkownicy identyfikujący się wiekiem 85 do 90 lat mają najwyższy wskaźnik oszust. Prawdopodobieństwo, iż są oszustem jest dwa i pól razy wyższe, niż w przypadku normalnego użytkownika.

Jednak to nie znaczy, iż twoi dziadkowie są obrabiają ludzi do zera. "Uważamy, że może mieć to związek z faktem, iż wiele firm internetowych, będzie bardziej wyrozumiałych, jeśli będziesz wyglądać jak staruszek, bo w teorii jest mało prawdopodobne, aby był oszustem." – Powiedział Tan. „Oszuści liczą na przebaczenie podszywając się pod emerytów."

Badanie wykazało również, że mężczyźni nieco częściej niż kobiety są oszustami. Zidentyfikowano również czas, kiedy prawdopodobieństwo wystąpienia fraudu jest najwyższe. Najczęściej ma to miejsce o 3 rano czasu lokalnego. Okazało się również, że oszuści są bardziej skłonni do transakcji on-line w ciągu tygodnia roboczego, niż w weekendy.

Co do wartości, badania wykazały, że zakupy o wartości $ 20 i mniejsze są 2,16 razy bardziej prawdopodobne, aby były fałszywe.

W kontekście lokalizacji zamówienia dostarczane do Delaware, Florida i Goeorgii mają najwyższy wskaźnik oszustw opierając analizę na adresie wysyłki natomiast Alaska i Arizona mają najwyższy wskaźnik oszustw na podstawie adresu rozliczeniowego. Stan z najwyższym wskaźnikiem nadużyć to Floryda z hrabstwem Miami-Dade.

"Często obserwowanym zjawiskiem jest, iż oszuści używają adresu pośredniego, który jest zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wiele firm internetowych darzy mniejszym zaufaniem międzynarodowej adres", mówi Tan. "Oni zamawiają elektronikę, ​​aparat cyfrowy, który kupił za pomocą karty kredytowej na pierwszy adres siedzibą w USA, aby nie budzić podejrzeń, a potem ponownie przesłać go stamtąd gdzieś indziej."

Alaska, jak mówi, może być wysoko na liście tylko, dlatego, że na liście wykorzystywanej do wypełnienia informacje rozliczeniowych jest zazwyczaj wymieniona, jako pierwsza.

Tan mówi, że ta informacja może być przydatna, ale że "występują też spore rozbieżności w raportach”. Jeśli jako badasz, określony schemat osobowy poszukując osób, które mają około 90 lat, robią zakupy o 3 nad ranem, na kwotę mniejszą niż 20 $, bardzo prawdopodobne jest, że przeoczysz inne oszustwa, które nie uwzględniają tych parametrów".

 

Grafika przedstawiająca skalę cyberprzestępst w 2010 roku.


"USA ostani duży rynek przechodzący na karty w standardzie EMV", mówi Gilles Ubaghs, starszy analityk technologii usług finansowych w Ovum. "To, co widziałem na każdym innym rynku zauważono wzrost innych form nadużyć po wprowadzeniu EMV."

Według Rezerwy Federalnej, zdefraudowane kwoty kart obecnie oszukanych osób wyniosła 2.4 miliarda dolarów w 2014 roku. Ovum przewiduje, że jeśli USA osiągnie 100 procentowe wdrożenie EMV, że karta obecny oszustwa spadnie do 1,75 miliarda dolarów rocznie do roku 2020. Jednak, ze względu na ta zmiana, Ovum szacuje, że do tego czas w fraudy na kartach amerykanów będzie wynosiła 2.6 miliarda dolarów rocznie do 2020 r.

Ubaghs dodaje, nie można zapomnieć o możliwości występowania bardziej "tradycyjnych" form nadużyć, takich jak rozboje i kradzieże kieszonkowe. Bankomaty również nie są całkowicie bezpieczne. Przestępcy mogą zaklinować papier do gniazda karty tak aby kolejna karta, która zostanie włożona utknie. Następnie za pomocą szczypiec wyjąć kartę. Jak poznać numer PIN? Z małej, niemal niewidocznej kamery.

Ubaghs dodaje, że konsumenci mogą się przeliczyć myśląc, że o chip na ich kart kredytowych jest gwarancją absolutnego bezpieczeństwa. „Mój nowy chip z obsługą karty kredytowej był używany przez oszusta niecały tydzień po tym, jak aktywowałem kartę. Nie byłem zaskoczony, jest obecnie norma.

Opiekun Informatyczny.pl Sp. z o.o.
Ousourcing IT dla firm
ul. Napierskiego (Wesoła) 6 lok. 2
05-075 Warszawa,

Newsletter

Zapisz się do newslettera by
otrzymywać od nas świeże wiadomości!

 

Copyright © 2022 OpiekunInformatyczny.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone